Inspirace na prázdninové deníky :-)

Letní prázdniny se blíží a nejen na děti čeká spoustu nových zážitků, výletů a dobrodružství s kamarády i dovolená s rodiči

Prázdninový deník z naší dílny Vám pomůže uchovat všechny zážitky, fotky, vstupenky na hrad, zámek nebo jinou atrakci. Můžete si vedle zápisků malovat, razítkovat, vlepovat fotky a výstřižky…Budete si tak doslova vytvářet prázdninovou mapu. Deník Vám pomůže vnímat čas a jeho plánování.

Denní zápisky navíc procvičí psaní

Moje děti si prázdniny bez prázdninového deníku už nedovedou představit. Stále deníky listují a oživují si svoje vzpomínky.

Vyzkoušeli jsme za ty roky několik typů... ladili a ladili... a díky tomu máme pro Vás "vymazlený" polotovar. Hodí se jak pro dětské, tak dospělácké psaní.

Náš deník si můžete přizpůsobit jakékoliv události o prázdninách.

Je datovaný, na každé straně je ve spodní části přehled měsíce.

Velikost deníku je včetně kroužků 23 x 14,8 cm. Desky jsou z 1,5 mm bílé, kašírované lepenky. Vnitřní část je vytištěná na kvalitních čtvrtkách s gramáží 300 gr/m2. Můžete proto používat fixy, razítkovat... a druhá strana zůstane bez poškození.

Na zdobení deníků doporučujeme naše české samolepky.A jak deníky tvoříme my? Pro Vaši inspiraci pár stránek...

Přehledy můžete psát konkrétně... nebo jen naznačit barevnou papírovou páskou...
 
 

 

20210529_210751_resized 

 

 
Líbí se mi na tom, že i o prázdninách děti trénuji do školy a ani o tom neví :-).
 
 

 

 

 

 

Když nemáte fotografie, můžete si na výletech kupovat turistické nálepky, vlepovat letáčky...

20210529_211320_resized

 

Nezapomeňte si schovat papírové náramky z různých akcí...

20210529_211347_resized

 

Fotografie doma tisknu na tiskárně CANON SELPHY... nedám na ni dopustit. Tiskne fotografie do velikosti 9x13 cm (jedna fotka vyjde na cca 7- 8Kč). Výhodou je, že fotografie jsou odolné, dětské umaštěné prstíky nebo poprskání jim nevadí :-).

Pokud máte doma inkoustovou barevnou tiskárnu, samozřejmě stačí fotografie i z ní. Nebo je pak možnost si fotografie tisknout ve foto automatech, bývají v obchodních centrech.

V případě, že nemáte možnost si fotografie denně tisknout, vůbec nevadí... hlavně pište, fotky dolepíte později.

ZA ROKY PSANÍ PRÁZDNINOVÝCH DENÍKŮ JSME ZJISTILI:

  • Když máte volnou stránku v deníku a nevíte co s ní... koukněte kolem sebe :-) ... sepište si, co zrovna jíte, najděte kolem sebe ovoce... nalepte si do deníku obal od nanuka....
  • Nenuťte děti do krasopísma! ... můžete jim to zprotivit hned na začátku. Je naprosto jedno, jak to děti napíší :-) Po letech se svému škrabopisu rádi zasmějí!
  • Neopravujte hned chyby, děti si je najdou sami :-)
  • Berte deníky i na dovolené. Večer, před spaním si můžete zhrnout do deníku denní zážitky.
  • Chvalte a podporujte... i puberťák, který se do deníku pustí, z něj má na konci prázdnin velkou radost :-)  Když Vám to dovolí, můžete mu s psaním pomoci.

 

Přeji krásné léto, Jitka D.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.