CARDMAKING

CARDMAKING je slovo převzaté z angličtiny a v doslovném překladu znamená vyrábění přáníček. Nezahrnuje však pouze vyrábění přáníček. Řadí se sem i vytváření visaček, dárkových krabiček, obálek a různých papírových dárků.

Co se vám při výrobě může hodit…

VÝROBA PŘÁNÍ

ZÁKLAD PŘÁNÍ (korpus) – můžete si jej vyrobit sami nebo koupit už hotový. Při výrobě vlastního korpusu se vám bude nejspíš hodit řezačka, nejlépe taková, díky které můžete i rýhovat potřebné ohyby na korpusu přání. Na výběr však máte i z velkého množství už hotových korpusů – různé tvary, velikosti a typy, různé barvy a vzory, korpusy s otvory, embosované a spousta dalších. Pokud se rozhodnete koupit sadu korpusů, většinou je v ní obsažen i odpovídající počet obálek.

Různé PAPÍRY A ČTVRTKY, které využijete nejen k polepení korpusu, ale také k vytváření rámečků a různých ozdob. Na výběr máte z papírů a čtvrtek jednobarevných a s potiskem. Výborně se pracuje se sadami, zvláště s těmi, co mají menší rozměry, a proto často i menší vzory.  

 

OZDOBY – opět máte na výběr velkého množství stuh, kamínků, knoflíků, kytek, kovových ozdob atd. Spoustu ozdob si můžete vyrobit sami s pomocí raznic nebo třeba Big Shotu a množství různých vyřezávacích šablon a embossovacích kapes.

RAZÍTKA – jsou oblíbeným způsobem zdobení přáníček. Např. obrázková razítka jsou vhodná na vybarvení a použití jako hlavní motiv přání. Pomocí pozaďových razítek lze vytvořit originální podklad pro přání. Textovými razítky lehce doplníte přání o vhodný nápis a dalšími je rychle dozdobíte. 

RAZÍTKOVACÍ BARVY – použitelné jsou nejen pro otisky razítek, ale také na inkoustování okrajů papírů, které vypadá velmi efektně. S dnešními inkousty se pomocí aplikátorů dají obarvit papíry a vytvořit různé efekty např. pomocí masek a šablon.

 

UKLÁDÁNÍ PŘÁNÍČEK – vyrábíte-li přání do zásoby a potřebujete je uskladnit tak, aby se nepoškodila, využijete určitě celofánové sáčky.

 

 

LEPIDLO – těch je na trhu opravdu spousta. Asi nejuniverzálnější je oboustranná lepicí páska, se kterou se lepí čistě a víceméně jednoduše. Na detailní lepení je dobré lepidlo v tužce, na korálky, knoflíky a kovové ozdoby lepidlo typu Glossy Accents, které je po zaschnutí průhledné.

 

KRABIČKY A OBÁLKY

Hodit se vám bude víceméně totéž jako při výrobě přáníček. Pokud však chcete krabičky vyrábět častěji, určitě oceníte rýhovací podložku. Díky ní rychle narýhujete všechny potřebné ohyby a pak už jen složíte krabičku. Na obálky navíc existuje i speciální pomůcka na tvoření obálek, díky které jdou obálky pěkně od ruky.

                             

RŮZNÉ DALŠÍ VÝROBKY Z PAPÍRU

Díky obdobným pomůckám a pomocí stejných technik můžete kromě přáníček, krabiček a obálek vytvořit i spoustu dalších drobností a dárečků: fotorámečky, visačky, dárková balení, dekorace do bytu, notesy a bločky, obaly na CD a DVD, pozvánky, záložky do knížky atd.

        

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.